Jak chápat sázkové kurzy

Jak porozumět sázkovým kurzům? Kurzy se z počátku mohou zdát matoucí a složité a proto náš komplexní průvodce vám krok za krokem vysvětlí jak správně kurzům porozumět. Aneb krátký průvodce pro začátečníky k hazardním hrám.

Stanovení kurzů

Kurzy na konkrétní výsledky události jsou určeny na základě pravděpodobnosti že jednotlivý výsledek nastane. Čím větší je pravděpodobnost, že konkretní výsledek nastane, tím menší je kurz na výsledek vypsaný. Na druhou stranu, čím vyšší je kurz, tím méně pravděpodobné je že výsledek nastane. Kurz je tedy vždy vyšší než jedna a horní hranice prakticky neexistuje.

Co ovlivňující výši kurzu?

Výše kurzu je stanovena na základě aktuálních informací (vývoj soutěže, volební preference, stav utkání, absence klíčových hráčů) a na základě historických předpokladů (výsledky předchozích utkání, umístění v tabulce, volební účast). Výsledná hodnota kurzu je dána mnoha faktory, do úvahy připadají také fyzická připravenost hráčů, souhra týmu, zdravotní stav, místo utkání. Kurz se může časem vyvíjet s ohledem na nově zjištěné informace.

U sázkových kanceláří dále platí, že kurz musí být konkurenceschopný vztahu k nabídce jiných sázkových kanceláří. Rozdíl mezi kurzy od různých pořadatelů sázky je přímo úměrný výši kurzu. Čím vyšší je kurz, tím více se může lišit od kurzu v nabídce jiného pořadatele. Naopak kurzy na vysoce pravděpodobné výsledky budou téměř identické.

Další faktor ovlivňující kurzy je finanční výtěžnost z vypisované sázky. Cílem pořadatele je, aby vklady sázkařů, kteří sázku prohráli, přinejmenším pokryly výhry vyplácené výhercům. Rozdíl pak tvoří ztrátu, nebo častěji zisk.

Ve výjimečných situacích jsou kurzy úmyslně stanoveny tak, aby při libovolném výsledku pořadatel ze sázky zisk neměl. Cílem bývá nabídnout lepší kurzy než konkurenční společnosti a přetáhnout tak zákazníky. Děje se tak většinou při významných sportovních utkáních, kdy je vyšší šance oslovit nové zákazníky, kteří dříve nesázeli a vybírají si novou sázkovou společnost. Při výběru je pak kurz sázky jeden z hlavních faktorů.

Kurzy stanovují tzv. bookmaker – odborníci na oblast, pro kterou kurzy vypisují. Jejich úkolem je získání a vyhodnocení informací, které mají vliv na výsledek sázkové události. Jejich práce je prakticky shodná s prací profesionálních sázkařů.

Kurz se rovněž může pouze řídit poptávkou mezi dvěma sázejícími. Sázkové kanceláře v zahraničí například pouze zprostředkovávají sázku mezi sázejícími a kurz se řídí mezi nabídkou a poptávkou sázejících. Sázková kancelář v takovém případě pouze ztrhává provizi z výhry za zprostředkování sázky. Takovou to sázkovou burzu má například sázková kancelář Betfair či bet365 v Anglii. Tyto sázkové kanceláře ale nemají českou licenci.

Kurzové sázení jako zaměstnání

Sázením na sportovní události se někteří hráči dokážou velmi dobře uživit a docílit výdělku, který jim nahradí primární zaměstnání. Těchto profesionálních sázkařů je ale velmi málo a nejdůležitějším pravidlem dlouhodobého úspěchu je striktní dodržování zásad bankroll managementu, toto je první a nejzásadnější bod k pozitivní bilanci a úspěchu. Velmi častou pomůckou je schopnost se zaměřit pouze na jeden sport, který je vám nejbližší a velmi dobře mu rozumíte.

Tato webová stránka používá cookies k personalizaci obsahu a marketingových sdělní, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti.